BULDO provides additional training for its members on a regular basis.
This is done by organizing study days during the year and an annual congress.
When attending the seminars, points can be earned to qualify for judging.
mits het gebruik van uw login en paswoord.
Here you will find the overview of the days/points and the attendees.
(If you are not on the attendance list please contact the secretariat).
max : 75 p. lic. 2026 (type : FDSF Licence)
Kreadance DiVa
Instructor :
max : 100 p. lic. 2026 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Salons Mantovani
Doorn, 1
9700 Oudenaarde
Instructor :
sportcongres 2024 ga niet door tijdens het congres wel op 1/9 tijdens Congres FDSF
Arbyn Eddy (100 p./Sint-Niklaas)
Audeval Christophe (100 p./Saint-Ghislain)
Baert Marc (100 p./Nieuwkerken-Waas)
Bonhomme Henri (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Borremans (100 p./Marneffe)
Boudewijns Jozef (100 p./Brecht)
Brulez Marilyn (100 p./Sirault)
Carabeuf Laurence (100 p./Heure-le-Romain)
Carpentier Marcel (100 p./Andenne)
Chasseur Pierre (100 p./Ciney)
Cogniaux Fabienne (100 p./Sambreville)
Corbee Jean-Paul (100 p./Hasselt)
Corona Baingio (100 p./Tubize)
De Bel Hilde (100 p./Wiekevorst)
De Pelsmacker Jean-Pierre (100 p./Melle)
De Smet (100 p./Herent)
De Smet Guido (100 p./Oostakker)
De Wispelaere Isabelle (100 p./GENT)
Debouge Nicole (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Dekkar Malika (100 p./Oudenaarde)
Dendal Pascal (25 p./Wagnelee)
Deroef Georges (25 p./Milmort)
Dursin Jean-Marie (100 p./Kortrijk)
Dursin Sofie (50 p./Aalbeke)
Dzeprailidis Stratos (100 p./Herve)
Ekkart Mar (100 p./Kontich)
Ferauche Fabienne (100 p./Ciney)
Giffroid Dany (100 p./Baudour)
Hansirs Victor (100 p./Soumagne)
Lagaet Patrick (100 p./Wiekevorst)
Lantin Marc (100 p./Mons)
Le Bussy Pierre (100 p./Nassogne)
Leclercq José (100 p./Grandglise)
Linkens Carole (100 p./Thisnes)
Mine Etienne (100 p./Rhode Saint Genèse)
Pellens (100 p./Brecht)
Putman Annie (100 p./Gent - Mariakerke)
Roan Martine (100 p./Lede)
Schabon-Castillo Angelo (100 p./Kaulille)
Somers Eric (100 p./Wijnegem)
Staes Yve (100 p./Wommelgem)
Sterck Silke (100 p./Rotselaar)
Stouthuysen Dorine (100 p./Melle)
Terechova-Ivanova Olga (100 p./Ekeren)
Vaes Jean Pierre (100 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (100 p./Menen)
Van Nuffelen Patricia (100 p./Tildonk)
Van Pachterbeke Aimé (100 p./Gerpinnes)
Van Wemmel Philippe (25 p./Wasmes)
Vandenberghe Gilberte (100 p./Hennuyères)
Vandenhove Melissa (50 p./Aarschot)
Verdeure Karel (100 p./Gent)
Verlee Rosanne (100 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansstudio Reflex
Turnhoutsebaan ,298
2110 Wijnegem
Instructor : Eric Sommers
Abrassart Leela (25 p./Dour)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Somers Eric (25 p./Wijnegem)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL Licence)
Zaal Medante
Hundelgemsesteenweg, 80
9820 Merelbeke
Instructor : Zhang Olivia Zhen
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Stouthuysen Dorine (25 p./Melle)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL Licence)
Dursin Extra Time
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Cogniaux Fabienne (25 p./Sambreville)
Corona Baingio (25 p./Tubize)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dursin Extra Time
Instructor :
Arbyn Eddy (75 p./Sint-Niklaas)
Baert Marc (75 p./Nieuwkerken-Waas)
Borgmans Yasna (75 p./Geel)
Corbee Jean-Paul (75 p./Hasselt)
Covent Dimitri (75 p./Wevelgem)
De Blaes Tom (75 p./Machelen (Brab.))
De Wispelaere Isabelle (75 p./GENT)
Dursin Jean-Marie (75 p./Kortrijk)
Dursin Sofie (75 p./Aalbeke)
Elseviers Jole (75 p./Kalmthout)
Hoyois Ariane (25 p./Hamme-mille)
Matthys Dick (75 p./Brugge)
Niles Laura (75 p./Moen)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Schaep Sandy (75 p./Diksmuide)
Vaes Jean Pierre (75 p./Torhout)
Valcke Marie-lien (75 p./Lauwe)
Van Durme Gudrun (75 p./Menen)
Verdeure Karel (75 p./Gent)
Verheye Niels (75 p./Harelbeke)
max : 25 p. lic. 2025 (type : Bel-aL Licence)
Wordt later doorgegeven/Sera transmis plus tard
Instructor :
Akcelik Leila (100 p./Neeroeteren)
Arbyn Eddy (100 p./Sint-Niklaas)
Audeval Christophe (100 p./Saint-Ghislain)
Baert Marc (100 p./Nieuwkerken-Waas)
Bonhomme Henri (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Borremans (100 p./Marneffe)
Brulez Marilyn (100 p./Sirault)
Carabeuf Laurence (100 p./Heure-le-Romain)
Carpentier Marcel (100 p./Andenne)
Carpentier Tamara (100 p./Bonneville)
Chasseur Pierre (100 p./Ciney)
Cogniaux Fabienne (100 p./Sambreville)
Corbee Jean-Paul (100 p./Hasselt)
Corona Baingio (100 p./Tubize)
De Beir (100 p./Melle)
De Bel Hilde (100 p./Wiekevorst)
De Goy Martine (25 p./Rhode Saint Genese)
De Jonghe Christine (100 p./Kortrijk)
De Pelsmacker Jean-Pierre (100 p./Melle)
De Smet (100 p./Herent)
De Smet Guido (100 p./Oostakker)
De Wispelaere Isabelle (100 p./GENT)
Debouge Nicole (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Dehantschutter Maurane (100 p./Ecaussinnes-d'Enghien)
Dekkar Malika (100 p./Oudenaarde)
Delferriere Jean-Louis (100 p./Marneffe)
Demez Viviane (100 p./Thimister-Clermont (Froidthier))
Dendal Pascal (100 p./Wagnelee)
Deroef Georges (25 p./Milmort)
Desodt Jody (100 p./Menen)
Dom Didier (100 p./Bertrix)
Dursin Jean-Marie (100 p./Kortrijk)
Dzeprailidis Stratos (100 p./Herve)
Ekkart Mar (100 p./Kontich)
Ferauche Fabienne (100 p./Ciney)
Giffroid Dany (100 p./Baudour)
Hansirs Victor (25 p./Soumagne)
Hoyois Ariane (25 p./Hamme-mille)
Impens Sabine (100 p./Melle)
Lagaet Patrick (100 p./Wiekevorst)
Lantin Marc (100 p./Mons)
Le Bussy Pierre (100 p./Nassogne)
Leclercq José (100 p./Grandglise)
Linkens Carole (100 p./Thisnes)
Marlair Thierry (25 p./Marche-en-Famenne)
Mine Etienne (100 p./Rhode Saint Genèse)
Mullens Ingrid (100 p./Tisselt-Willebroek)
Paridaens Pascal (100 p./Lede)
Paschal Didier (100 p./Florennes)
Putman Annie (100 p./Gent - Mariakerke)
Roan Martine (100 p./Lede)
Schabon-Castillo Angelo (100 p./Kaulille)
Somers Eric (100 p./Wijnegem)
Staes Yve (100 p./Wommelgem)
Stouthuysen Dorine (100 p./Melle)
Terechova-Ivanova Olga (100 p./Ekeren)
Vaes Jean Pierre (100 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (100 p./Menen)
Van Landschoot Alexandra (25 p./Aalter)
Van Nuffelen Patricia (100 p./Tildonk)
Van Pachterbeke Aimé (100 p./Gerpinnes)
Van Wemmel Philippe (25 p./Wasmes)
Vandenberghe Gilberte (100 p./Hennuyères)
Vanuytven Dimphna (100 p./Geel)
Verdeure Karel (100 p./Gent)
Verlee Rosanne (100 p./Sint-Niklaas)
Vroomen Yolande (100 p./Torhout)
Zhang Olivia Zhen (100 p./Merelbeke)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool De Smet-Camby
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Cogniaux Fabienne (25 p./Sambreville)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Corona Baingio (25 p./Tubize)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
De Smet (25 p./Herent)
Dekkar Malika (25 p./Oudenaarde)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Stouthuysen Dorine (25 p./Melle)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
Zhang Olivia Zhen (25 p./Merelbeke)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Wordt later doorgegeven/Sera transmis plus tard
Instructor :
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Dekkar Malika (25 p./Oudenaarde)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Wordt later doorgegeven/Sera transmis plus tard
Instructor :
De Smet (25 p./Herent)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool De Smet-Camby
Instructor :
Corona Baingio (25 p./Tubize)
De Smet (25 p./Herent)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool De Smet-Camby
Instructor :
Corona Baingio (25 p./Tubize)
De Smet (25 p./Herent)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Corona Baingio (25 p./Tubize)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Smet (25 p./Herent)
Delsard Cédric (25 p./Lubbeek)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Corona Baingio (25 p./Tubize)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Ruelle Olivier (25 p./Chastre)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
max : 100 p. lic. 2024 (type : Bel-aL Licence)
Salons Mantovani
Instructor :
Akcelik Leila (100 p./Neeroeteren)
Arbyn Eddy (100 p./Sint-Niklaas)
Audeval Christophe (100 p./Saint-Ghislain)
Baert Marc (100 p./Nieuwkerken-Waas)
Bao Y San Jose Maria-Begona (100 p./Petit-Roeulx-lez-Braine)
Bonhomme Henri (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Boudewijns Jozef (100 p./Brecht)
Carabeuf Laurence (100 p./Heure-le-Romain)
Carpentier Marcel (100 p./Andenne)
Carpentier Tamara (25 p./Bonneville)
Chasseur Pierre (100 p./Ciney)
Corbee Jean-Paul (100 p./Hasselt)
Corona Baingio (100 p./Tubize)
De Beir (25 p./Melle)
De Bel Hilde (100 p./Wiekevorst)
De Jonghe Christine (100 p./Kortrijk)
De Pelsmacker Jean-Pierre (100 p./Melle)
De Smet Guido (100 p./Oostakker)
De Wispelaere Isabelle (100 p./GENT)
Debouge Nicole (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Dehantschutter Maurane (50 p./Ecaussinnes-d'Enghien)
Dekkar Malika (100 p./Oudenaarde)
Demez Viviane (50 p./Thimister-Clermont (Froidthier))
Dendal Pascal (25 p./Wagnelee)
Deroef Georges (50 p./Milmort)
Dom Didier (100 p./Bertrix)
Dursin Jean-Marie (100 p./Kortrijk)
Dzeprailidis Stratos (100 p./Herve)
Ekkart Mar (100 p./Kontich)
Eyckens Sally (100 p./Middelbeers)
Ferauche Fabienne (100 p./Ciney)
Giffroid Dany (100 p./Baudour)
Hansirs Victor (100 p./Soumagne)
Lagaet Patrick (100 p./Wiekevorst)
Lantin Marc (100 p./Mons)
Le Bussy Pierre (100 p./Nassogne)
Leclercq José (100 p./Grandglise)
Marlair Thierry (100 p./Marche-en-Famenne)
Mine Etienne (100 p./Rhode Saint Genèse)
Morleghem Michaël (25 p./Strépy-Bracquegnies)
Pellens (100 p./Brecht)
Putman Annie (100 p./Gent - Mariakerke)
Roan Martine (100 p./Lede)
Schabon-Castillo Angelo (100 p./Kaulille)
SCHERF Eun-Sook (100 p./la louvière)
Somers Eric (100 p./Wijnegem)
Stouthuysen Dorine (100 p./Melle)
Terechova-Ivanova Olga (100 p./Ekeren)
Vaes Jean Pierre (100 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (100 p./Menen)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Van Pachterbeke Aimé (100 p./Gerpinnes)
Van Wemmel Philippe (100 p./Wasmes)
Vandenberghe Gilberte (100 p./Hennuyères)
Vanuytven Dimphna (100 p./Geel)
Verdeure Karel (100 p./Gent)
Verlee Rosanne (100 p./Sint-Niklaas)
Wicquart Quentin (100 p./Haine-Saint-Paul)
Zhang Olivia Zhen (100 p./Merelbeke)
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
De Smet (25 p./Herent)
Dekkar Malika (25 p./Oudenaarde)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Pellens (25 p./Brecht)
Picavet Michel (25 p./Saint-Aubert)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van de Velde Tino (25 p./Rotselaar)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansstudio Reflex
Instructor :
Bonhomme Henri (25 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Debouge Nicole (25 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Dzeprailidis Stratos (25 p./Herve)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Spillemaeckers Marc (25 p./Brasschaat)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansclub Medante
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Chaway Denis (25 p./Thieusies)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
De Smet Guido (25 p./Oostakker)
De Wispelaere Isabelle (25 p./GENT)
Dekkar Malika (25 p./Oudenaarde)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
SCHERF Eun-Sook (25 p./la louvière)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Stouthuysen Dorine (25 p./Melle)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool De Smet-Camby
Instructor :
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
SCHERF Eun-Sook (25 p./la louvière)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
max : 25 p. lic. 2022 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Ekkart Mike (25 p./HOBOKEN)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
SCHERF Eun-Sook (25 p./la louvière)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2022 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
max : 100 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Salons Mantovani
Instructor :
Akcelik Leila (100 p./Neeroeteren)
Arbyn Eddy (100 p./Sint-Niklaas)
Audeval Christophe (100 p./Saint-Ghislain)
Baert Marc (100 p./Nieuwkerken-Waas)
Bao Y San Jose Maria-Begona (25 p./Petit-Roeulx-lez-Braine)
Bonhomme Henri (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Borremans (25 p./Marneffe)
Boudewijns Jozef (100 p./Brecht)
Brulez Marilyn (100 p./Sirault)
Carabeuf Laurence (100 p./Heure-le-Romain)
Carpentier Marcel (100 p./Andenne)
Carpentier Tamara (100 p./Bonneville)
Chasseur Pierre (25 p./Ciney)
Corbee Jean-Paul (100 p./Hasselt)
Corona Baingio (100 p./Tubize)
De Beir (100 p./Melle)
De Bel Hilde (100 p./Wiekevorst)
De Jonghe Christine (100 p./Kortrijk)
De Pelsmacker Jean-Pierre (100 p./Melle)
De Smet (100 p./Herent)
Debouge Nicole (100 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Dehantschutter Maurane (100 p./Ecaussinnes-d'Enghien)
Dekkar Malika (100 p./Oudenaarde)
Demez Viviane (25 p./Thimister-Clermont (Froidthier))
Deroef Georges (25 p./Milmort)
Dom Didier (100 p./Bertrix)
Dursin Jean-Marie (100 p./Kortrijk)
Dzeprailidis Stratos (100 p./Herve)
Ekkart Mar (100 p./Kontich)
Eyckens Sally (100 p./Middelbeers)
Ferauche Fabienne (25 p./Ciney)
Giffroid Dany (100 p./Baudour)
Hansirs Victor (100 p./Soumagne)
Impens Sabine (100 p./Melle)
Lagaet Patrick (100 p./Wiekevorst)
Lantin Marc (100 p./Mons)
Le Bussy Pierre (100 p./Nassogne)
Leclercq José (100 p./Grandglise)
Linkens Carole (25 p./Thisnes)
Marechal Céline (25 p./Anderlues)
Marlair Thierry (100 p./Marche-en-Famenne)
Mine Etienne (100 p./Rhode Saint Genèse)
Pellens (100 p./Brecht)
Putman Annie (100 p./Gent - Mariakerke)
Roan Martine (100 p./Lede)
Schabon-Castillo Angelo (100 p./Kaulille)
SCHERF Eun-Sook (100 p./la louvière)
Somers Eric (100 p./Wijnegem)
Stouthuysen Dorine (100 p./Melle)
Terechova-Ivanova Olga (100 p./Ekeren)
Vaes Jean Pierre (100 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (100 p./Menen)
Van Nuffelen Patricia (100 p./Tildonk)
Van Pachterbeke Aimé (100 p./Gerpinnes)
Van Wemmel Philippe (100 p./Wasmes)
Vandenberghe Gilberte (100 p./Hennuyères)
Vanuytven Dimphna (100 p./Geel)
Verdeure Karel (100 p./Gent)
Verlee Rosanne (100 p./Sint-Niklaas)
Wicquart Quentin (100 p./Haine-Saint-Paul)
Wouters Marga (25 p./Schelle)
max : 25 p. lic. 2022 (type : Bel-aL Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
max : 25 p. lic. 2023 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
online event
Instructor :
Akcelik Leila (25 p./Neeroeteren)
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Covent Dimitri (25 p./Wevelgem)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Lansmans Cassandra (25 p./Herve)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
Verheye Niels (25 p./Harelbeke)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2022 (type : FDSF Licence)
online event
Instructor :
Akcelik Leila (25 p./Neeroeteren)
Beyaert Anita (25 p./Waregem)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Covent Dimitri (25 p./Wevelgem)
De Blaes Tom (25 p./Machelen (Brab.))
Dursin Jean-Marie (25 p./Kortrijk)
Dursin Sofie (25 p./Aalbeke)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Hansirs Victor (25 p./Soumagne)
Lansmans Cassandra (25 p./Herve)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Schaep Sandy (25 p./Diksmuide)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Valcke Marie-lien (25 p./Lauwe)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
Verheye Niels (25 p./Harelbeke)
Vulsteke Maxime (25 p./Ichtegem)
max : 25 p. lic. 2022 (type : FDSF Licence)
online event
Instructor :
Akcelik Leila (25 p./Neeroeteren)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Beyaert Anita (25 p./Waregem)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Covent Dimitri (25 p./Wevelgem)
De Blaes Tom (25 p./Machelen (Brab.))
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
Dursin Jean-Marie (25 p./Kortrijk)
Dursin Sofie (25 p./Aalbeke)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Lansmans Cassandra (25 p./Herve)
Nefedov Anatoly (25 p./Antwerpen)
Niles Laura (25 p./Moen)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Schaep Sandy (25 p./Diksmuide)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
Verheye Niels (25 p./Harelbeke)
max : p. lic. (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Wordt later doorgegeven/Sera transmis plus tard
Instructor :
max : 25 p. lic. 2022 (type : FDSF Licence)
online event
Instructor :
Akcelik Leila (25 p./Neeroeteren)
Baert Marc (25 p./Nieuwkerken-Waas)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
Covent Dimitri (25 p./Wevelgem)
De Blaes Tom (25 p./Machelen (Brab.))
De Pelsmacker Jean-Pierre (25 p./Melle)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Lansmans Cassandra (25 p./Herve)
Nefedov Anatoly (25 p./Antwerpen)
Pellens (25 p./Brecht)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Roulling Mireille (25 p./Luxembourg)
Schaep Sandy (25 p./Diksmuide)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Verdeure Karel (25 p./Gent)
Verheye Niels (25 p./Harelbeke)
max : p. lic. (type : Bel-aL and FDSF Licence)
AraDance (Araguez)
Instructor :
max : p. lic. (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
max : p. lic. (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Zaal Olympia
Instructor :
max : p. lic. (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
max : 25 p. lic. 2021 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Danses et Loisirs
Instructor :
Audeval Christophe (25 p./Saint-Ghislain)
Bonhomme Henri (25 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Debouge Nicole (25 p./Frasnes-lez-Gosselies)
Demez Viviane (25 p./Thimister-Clermont (Froidthier))
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Howett Daniel (25 p./Harelbeke)
Lantin Marc (25 p./Mons)
Paucot Eléonore (25 p./ Mons)
Picavet Michel (25 p./Saint-Aubert)
SCHERF Eun-Sook (25 p./la louvière)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Vandenbroucke Anja (25 p./Harelbeke)
max : 25 p. lic. 2021 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
AraDance (Araguez)
Instructor :
Araguez-Diaz José (25 p./Gilly)
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
De Smet (25 p./Herent)
Dekkar Malika (25 p./Oudenaarde)
Eyckens Sally (25 p./Middelbeers)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Picavet Michel (25 p./Saint-Aubert)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Ruelle Olivier (25 p./Chastre)
Schabon-Castillo Angelo (25 p./Kaulille)
SCHERF Eun-Sook (25 p./la louvière)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Wouters Marga (25 p./Schelle)
max : 25 p. lic. 2021 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool Ekkart
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Boudewijns Jozef (25 p./Brecht)
Chaway Denis (25 p./Thieusies)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Bel Hilde (25 p./Wiekevorst)
De Smet (25 p./Herent)
Dursin Jean-Marie (25 p./Kortrijk)
Dursin Sofie (25 p./Aalbeke)
Ekkart Mar (25 p./Kontich)
Giffroid Dany (25 p./Baudour)
Lagaet Patrick (25 p./Wiekevorst)
Matthys Dick (25 p./Brugge)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Picavet Michel (25 p./Saint-Aubert)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Schabon-Castillo Angelo (25 p./Kaulille)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Vaes Jean Pierre (25 p./Torhout)
Van Durme Gudrun (25 p./Menen)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
Wouters Marga (25 p./Schelle)
max : 25 p. lic. 2021 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Zaal Olympia
Instructor :
Arbyn Eddy (25 p./Sint-Niklaas)
Ruelle Olivier (25 p./Chastre)
Schabon-Castillo Angelo (25 p./Kaulille)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Verlee Rosanne (25 p./Sint-Niklaas)
max : 25 p. lic. 2021 (type : Bel-aL and FDSF Licence)
Dansschool De Smet-Camby
Instructor :
Camby Ilse (25 p./Herent)
Corbee Jean-Paul (25 p./Hasselt)
De Smet (25 p./Herent)
Lambert Diederick (25 p./Erps-Kwerps)
Mine Etienne (25 p./Rhode Saint Genèse)
Putman Annie (25 p./Gent - Mariakerke)
Ruelle Olivier (25 p./Chastre)
Segers Willy (25 p./Mortsel)
Van Langenhoven Andre (25 p./Sleidinge)
Van Nuffelen Patricia (25 p./Tildonk)
Vanuytven Dimphna (25 p./Geel)